Sobota, 11. júl 2020
Oblačno  15,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Rodinnou firmou na Sicílii otriasla explózia, zomrela aj manželka majiteľa

 Webnoviny  21. november 2019  75
Video: Rodinnou firmou na Sicílii otriasla explózia, zomrela aj manželka majiteľa

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Explózia vo firme na výrobu zábavnej pyrotechniky na Sicílii si vyžiadala päť mŕtvych a dvoch vážne zranených. Talianski hasiči a karabinieri uviedli, že zomrela aj 71-ročná manželka majiteľa rodinnej firmy z mesta Barcellona Pozzo di Gotto. Jeho syna hospitalizovali vo vážnom stave. Polícia uviedla, že za výbuch zrejme môžu pracovníci skladu, ktorí v stredu popoludní používali zváracie zariadenie.

O bezpečnosti v skladoch s pyrotechnikou v Taliansku diskutujú už dlhšie, pričom výroba tohto tovaru je v krajine často rodinným biznisom. Združenie spotrebiteľov Codacons uviedlo, že od roku 2000 zomrelo v dôsledku explózií vo firmách zaoberajúcich sa pyrotechnikou 68 ľudí.Viac k témam: výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rodinnou firmou na Sicílii otriasla explózia, zomrela aj manželka majiteľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.