Streda, 27. máj 2020
Jasno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Muž pózoval s nebezpečne vyzerajúcou zbraňou, špeciálny tím policajtov však našiel niečo iné

 Webnoviny  21. november 2019  87
Muž pózoval s nebezpečne vyzerajúcou zbraňou, špeciálny tím policajtov však našiel niečo iné

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Berlínska polícia vyslala taktickú jednotku do útulku pre utečencov, kde spozorovali muža s údajným samopalom. Ako sa však ukázalo, šlo len o repliku. Hovorkyňa polície Patricia Brämerová vo štvrtok povedala, že policajt mimo služby šiel okolo spomínanej budovy a zbadal cez okno muža, ako pózuje pre fotografie s "nebezpečne vyzerajúcou" zbraňou, preto zalarmoval kolegov.

Okolo 30 policajtov vrátane špeciálneho tímu vtrhlo následne do izby, kde našli dvoch mužov s airsoftovou puškou a príslušnou muníciou. Hovorkyňa povedala, že puška bola "takmer na nerozpoznanie" od skutočnej zbrane a chýbalo jej označenie, ktoré stanovuje zákon.

Mužov vo veku 27 a 29 rokov teraz vyšetrujú pre podozrenie z porušenia zákonov o strelných zbraniach. Ukazovať verejne repliky takýchto zbraní je v Nemecku zakázané.

Viac k témam: nemecká polícia, zbraň
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž pózoval s nebezpečne vyzerajúcou zbraňou, špeciálny tím policajtov však našiel niečo iné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.