Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Po povodniach v Akkre našli telo v odvodňovacom kanáli, voda strhla aj dieťa

 Webnoviny  15. apríl 2019  74
Video: Po povodniach v Akkre našli telo v odvodňovacom kanáli, voda strhla aj dieťa

AKKRA 15. apríla (WebNoviny.sk) - Prudké dažde, ktoré v ghanskom hlavnom meste Akkra vyvolali povodeň, si v nedeľu v noci vyžiadali päť mŕtvych. Ich ostatky našiel záchranný a pátrací tím z ghanskej Národnej organizácie pre zvládanie katastrof (Nadmo).

Tri obete pochádzali z vojenského pickupu, ktorý spadol z mosta. Námestník riaditeľa Nadmo Seji Saji sa pre BBC Pidgin vyjadril, že ďalšiu zosnulú osobu našli v odvodňovacom kanáli. Ako dodal, voda strhla tiež jedno dieťa, ktoré zatiaľ nenašli.

Nadmo varovala verejnosť, aby so svojimi vozidlami nejazdili cez povodňové vody. Zároveň prisľúbila, že z odtokových kanálov začne odstraňovať nánosy, aby zabránila ďalším povodniam.Viac k témam: silné dažde, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Po povodniach v Akkre našli telo v odvodňovacom kanáli, voda strhla aj dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.