Streda, 3. jún 2020
Slnečno  20,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Demonštranti zablokovali Londýn, žiadajú vyhlásenie klimatického stavu núdze

 Webnoviny  15. apríl 2019  85
Video: Demonštranti zablokovali Londýn, žiadajú vyhlásenie klimatického stavu núdze

LONDÝN 15. apríla (WebNoviny.sk) - V úsilí uviesť mesto do nečinnosti zablokovali v pondelok protestujúci za životné prostredie nakrátko londýnsky Waterloo Bridge a prístupy k iným pamiatkam v meste.

Skupina Extinction Rebellion sa pokúša blokovať päť oblastí v centrálnom Londýne a od britskej vlády požaduje, aby vyhlásila klimatický stav núdze. Skupina očakáva tisíce protestujúcich na známych miestach Londýna ako Marble Arch, Oxford Circus, Waterloo Bridge, Piccadilly Circus alebo na námestí pred parlamentom.

Extinction Rebellion upútala pozornosť pred dvomi týždňami, keď sa jej členovia počas debaty o brexite vo verejných priestoroch britského parlamentu vyzliekli do spodnej bielizne.

Polícia Londýnčanom odporučila nechať si pri presunoch pre možné meškania časovú rezervu.Viac k témam: klimatické zmeny, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Demonštranti zablokovali Londýn, žiadajú vyhlásenie klimatického stavu núdze © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.