Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Venezuela zakázala vysielanie nemeckej televíznej stanice, dôvodom je údajne podpora Guaidóa

 Webnoviny  15. apríl 2019  69
Venezuela zakázala vysielanie nemeckej televíznej stanice, dôvodom je údajne podpora Guaidóa

BERLÍN 15. apríla (WebNoviny.sk) - Vo Venezuele na príkaz štátnej regulačnej agentúry zastavili šírenie televíznej stanice Deutsche Welle v španielčine.

Na príkaz Venezuelskej Národnej rady pre telekomunikácie (Conatel) vyradili tento program zo všetkých ponúk, pričom podľa nemeckej vlády toto rozhodnutie súvisí s tým, že Berlín, spolu s ďalšími krajinami, podporuje venezuelského opozičného vodcu Juana Guaidóa a neuznáva prezidenta Nicolása Madura. Conatel pre svoje rozhodnutie vypnúť obľúbený nemecký spravodajský kanál neuviedol zatiaľ žiadne vysvetlenie.

Hovorkyňa nemeckého ministerstva zahraničných vecí Maria Adebahr však tento krok zo strany Caracasu označila za poľutovaniahodný a zdôraznila, že "sloboda médií je pre súčasnú nemeckú vládu veľmi dôležitá".

Viac k témam: Deutsche Welle, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Venezuela zakázala vysielanie nemeckej televíznej stanice, dôvodom je údajne podpora Guaidóa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.