Utorok, 18. jún 2019
Polojasno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Zo sanitky v Salamance uniesli postreleného muža, záchranári začnú jazdiť s ozbrojeným sprievodom

 Webnoviny  15. apríl 2019  27
Zo sanitky v Salamance uniesli postreleného muža, záchranári začnú jazdiť s ozbrojeným sprievodom

MEXIKO 15. apríla (WebNoviny.sk) - Sanitky Červeného kríža v mexickom meste Salamanca budú mať pri najrizikovejších tiesňových volaniach ozbrojený sprievod. Stane sa tak po tom, čo cez víkend musela organizácia v dôsledku násilností prerušiť prevádzku, keď postreleného muža uniesli z jednej z jej sanitiek.

Pobočka organizácie v štáte Guanajuato informovala, že prevádzku záchrannej služby v meste už obnovila. Štátna vláda v nedeľu večer oznámila, že sanitky Červeného kríža budú sprevádzať štátna alebo miestna polícia.

Salamanca má problém s násilnosťami medzi gangmi zlodejov paliva, keďže v nej sídli rafinéria. Násilie v sanitkách nie je len problémom v Salamance. Začiatkom mesiaca zase v štáte Guerrero zabili v sanitke ženu so strelným zranením.

Viac k témam: červený kríž, sanitka
Zdroj: Webnoviny.sk - Zo sanitky v Salamance uniesli postreleného muža, záchranári začnú jazdiť s ozbrojeným sprievodom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.