Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Veľký brat rád nielen sleduje, ale aj odpočúva. Rusi postavili v Melitopoli vlastné telefónne veže, aby „dozerali“ na ľudí

 Webnoviny  10. september 2023  83  
Veľký brat rád nielen sleduje, ale aj odpočúva. Rusi postavili v Melitopoli vlastné telefónne veže, aby „dozerali“ na ľudí

10.9.2023 (SITA.sk) - Rusi nainštalovali kamery a telefónne veže v okupovanom ukrajinskom meste Melitopoľ, aby mohli sledovať miestnych obyvateľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na platforme Telegram to vyhlásil legitímny starosta mesta Ivan Fedorov, informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

„Veľký brat rád nielen sleduje, ale aj odpočúva. Ruskí útočníci z Melitopoľa pozorne dozerajú na ‛odporcov’,“ napísal Fedorov v príspevku. Okupantom sa podľa neho nepodarilo prekonfigurovať ukrajinské telefónne veže, tak si postavili vlastné. „Má to však háčik: odpočúvanie rozhovorov,“ pokračoval starosta.

Rusi podľa Fedorova postavili nové veže pri nemocnici a ďalšiu pri jednej zo škôl.

„Zároveň už rok a pol neposkytujú ľuďom normálnu komunikáciu a internet. Nepriateľské veže slúžia len nepriateľským účelom,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Melitopoľ, Nelegálne odpočúvanie, rusko-ukrajinský konflikt, Sledovanie
Zdroj: SITA.sk - Veľký brat rád nielen sleduje, ale aj odpočúva. Rusi postavili v Melitopoli vlastné telefónne veže, aby „dozerali“ na ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.