Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Jednu volebnú miestnosť zničil dron a našiel sa aj granát. Ruskí okupanti sa sťažujú na sabotáže volieb

 Webnoviny  10. september 2023  143  
Jednu volebnú miestnosť zničil dron a našiel sa aj granát. Ruskí okupanti sa sťažujú na sabotáže volieb

10.9.2023 (SITA.sk) - Ruské úrady v nedeľu hlásili početné pokusy sabotáže hlasovania v lokálnych voľbách, ktoré organizujú na okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Voľby v nelegálne anektovaných oblastiach - Doneckej, Chersonskej, Luhanskej a Záporožskej oblasti, ako aj na polostrove Krym - sa konajú súbežne s voľbami v Rusku, kde si voliči vyberajú gubernátorov, regionálne legislatívy a mestské rady. Kyjev a Západ toto hlasovanie odmietli ako podvod a porušenie medzinárodného práva.

Dron zničil hlasovaciu miestnosť


Podpredseda ruského ústredného volebného výboru Nikolaj Bulajev povedal novinárom, že dron v nedeľu ráno zničil jednu hlasovaciu miestnosť v Záporožskej oblasti. Vo vnútri neboli v tom čase žiadni zamestnanci.

Ruskom dosadená predstaviteľka Chersonskej oblasti Marina Zacharovová zas povedala, že v sobotu pri jednej z hlasovacích miestností našli ostrý granát. Zbraň bola skrytá v kríkoch a museli pre ňu zastaviť hlasovanie, než sa jej zbavili príslušné služby.

Zadržiavajú ľudí, ktorí nechcú ísť voliť


Obyvatelia v okupovanej Záporožskej a Chersonskej oblasti a ukrajinskí aktivisti tvrdia, že ruskí volební zamestnanci chodia po domoch v sprievode vojakov a zadržiavajú ľudí, ktorí odmietajú voliť, a nútia ich napísať vysvetľujúce stanovisko, ktoré by mohli použiť pri trestnom stíhaní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, donecká oblasť, falošné voľby, Luhanská oblasť, ruskí okupanti, rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Jednu volebnú miestnosť zničil dron a našiel sa aj granát. Ruskí okupanti sa sťažujú na sabotáže volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.