Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov
Webnoviny 9. august 2020 664
9.8.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov. V piatok sa teplota na juhovýchode Anglicka vyšplhala na viac ako 36 stupňov Celzia. Ľudia sa vybrali na pobrežie, no úrady ich vyzvali, aby dodržiavali sociálne odstupy súvisiace s koronavírusom.
Viac o téme: Koronavírus
V piatok o 15:00 tamojšieho času namerali na londýnskom letisku Heathrow 36,4 stupňa Celzia. Je to najvyššia augustová teplota v krajine od roku 2003. Pred týždňom pritom namerali na letisku 37,8 stupňa Celzia.
Meteorológovia predpokladajú, že až do stredy sa v niektorých oblastiach nočná teplota dostane na 19 až 22 stupňov Celzia a niektorí ľudia preto môžu mať problémy so spánkom. Podľa BBC Weather sú častejšie tropické noci dôsledkom globálneho otepľovania.
Viac k témam: počasie, teplotný rekord
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť