Piatok, 22. január 2021
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko

 Webnoviny   9. august 2020  125
Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko

9.8.2020 (Webnoviny.sk) - Búrka zabila na gréckom ostrove Eubója päť ľudí. Medzi nimi sú manželia vo veku 85 a 86 rokov, ktorých našli v bezvedomí v ich zatopenom dome v obci Politika.

V oblasti zasahoval aj vrtuľník


V rovnakej dedine našli v prízemnom byte aj mŕtve osemmesačné bábätko, ktoré tam bolo spolu s rodinou na dovolenke. Dve osoby sú nezvestné a desiatky ľudí zostalo uväznených v domoch a autách.

Záplavy spôsobila rieka, ktorá sa vyliala zo svojho koryta. Množstvo obyvateľov obce vyšlo na strechy domov a čakali na pomoc. Hasiči do oblasti vyslali aj helikoptéru.

Blesky spôsobili desiatky požiarov


V sobotu v noci začalo v regióne pršať a hasiči museli zasahovať aj pri viac ako 50 požiaroch, ktoré spôsobili blesky. Evakuovali minimálne 47 ľudí z domov a áut. Osem zachránili pomocou helikoptéry. Zo 450 domov odčerpávali vodu.

Väčšina miestnych ciest je nepriechodných a dva mosty spájajúce ostrov s pevninou sú zablokované, pričom premávajú len trajekty.

Viac k témam: búrka, ostrov Eubója
Zdroj: Webnoviny.sk - Na gréckom ostrove Eubója zabíjala búrka, medzi obeťami je aj osemmesačné bábätko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.