Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie

 Webnoviny   9. august 2020  165
Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie

9.8.2020 (Webnoviny.sk) - V Libanone rezignovala ministerka informácií Manal Abdel-Samad. Politička svoje rozhodnutie oznámila v nedeľu. Dôvodom je nedávny výbuch v Bejrúte, ktorý si vyžiadal zhruba 160 mŕtvych a viac ako 6000 zranených, a s ním spojené protesty proti vláde. Explóziu zrejme zapríčinila nedbanlivosť pri skladovaní 2750 ton dusičnanu amónneho.

Počas násilných demonštrácií ľudia hádzali aj kamene a polícia použila slzný plyn či gumené projektily. Jeden policajt prišiel o život, desiatky ľudí utrpeli zranenia.

Protestujúcim sa nakrátko podarilo dostať do budovy ministerstva zahraničných vecí, ktorú vyhlásili za svoje stredisko. Zaútočili aj na kancelárie iných ministerstiev.

V sobotu ohlásilo rezignáciu päť zo 128 poslancov parlamentu. Najnovšie sa objavili správy, že odstúpiť plánuje aj minister životného prostredia.

Viac k témam: rezignácia, výbuch, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.