Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej

 Webnoviny  13. máj 2022  68
Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej

13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo oznámilo nové sankcie voči finančnej sieti ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vnútornému okruhu ľudí, vrátane jeho bývalej manželky.

Oznámilo to britské ministerstvo zahraničia. To uviedlo, že Putinov oficiálny majetok je skromný, jeho životný štýl je financovaný „kabalou rodiny, priateľov a elít“, ktorých odmeňuje štátnymi funkciami a bohatstvom výmenou za „nehynúcu lojalitu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Odhaľujeme a zameriavame sa na pochybnú sieť podporujúcu Putinov luxusný životný štýl a priťahujeme zverák na jeho najbližší kruh. Budeme pokračovať v sankciách proti všetkým, ktorí napomáhajú a podporujú Putinovu agresiu, kým Ukrajina nezvíťazí," povedala ministerka zahraničia Liz Trussová.

Medzi menovanými osobami, na ktoré Londýn uvalil sankcie, sú Alina Kabajevová, ktorá má údajne s Putinom blízky osobný vzťah, bývalá prvá dáma Ľudmila Očeretná i prezidentovi príbuzní vrátane jeho bratrancov Igora a Romana Putinovcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.