Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli

 Webnoviny  13. máj 2022  110
Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli

13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Útočník v nemeckom vlaku zranil nožom piatich ľudí. Traja pasažieri ho však napokon premohli. Informovali o tom miestne úrady.

Regionálny vlak šiel neďaleko mesta Aachen, keď muž narodený v Iraku začal „náhodne a svojvoľne“ napádať spolucestujúcich, objasnil podľa agentúry dpa minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Herbert Reul. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, povedal politik s tým, že úrady prešetrovali možnosť extrémizmu, ale nepotvrdili ho. Podozrivý bol podľa Reula známy úradom.

Vo vlaku bolo 270 pasažierov. Policajt, ktorý vo vlaku cestoval, 31-ročného podozrivého s pomocou dvoch ďalších cestujúcich premohol, uviedla krajinská polícia. Zranených liečia v lokálnych nemocniciach a ani jeden nie je v život ohrozujúcom stave.

Viac k témam: Útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník vo vlaku zranil nožom piatich ľudí, odvážni pasažieri ho premohli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.