Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video)

 Webnoviny  24. marec 2020  36
Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video)

24.3.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v pondelok obmedzil pohyb obyvateľov a zatvoril väčšinu obchodov. Opatrenia majú pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu. Z domu môžu vychádzať tí, ktorí idú do práce, lekárovi či do obchodu a všetkých vyzval, aby nenakupovali často.

Viac o téme: Koronavírus


Politik zakázal stretnutie viac ako dvoch ľudí, ktorí nežijú v jednej domácnosti, pričom v prípade potreby zakročí aj polícia. Otvorené môžu byť len obchody s "nevyhnutným tovarom", ako napríklad predajne potravín či lekárne. Červenú dostali aj svadby a krsty, pohreby majú výnimku."Musím dať Britom veľmi jednoduché inštrukcie. Musíte zostať doma," vyhlásil premiér s tým, že opatrenia budú platné minimálne najbližšie tri týždne. Vláda už predtým zatvorila školy, bary a reštaurácie.Viac k témam: britský premiér, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.