Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Väčšina nemeckých zamestnancov by chcela mať kratší pracovný čas

 Webnoviny   3. apríl 2021  107
Väčšina nemeckých zamestnancov by chcela mať kratší pracovný čas

3.4.2021 (Webnoviny.sk) - Mnohí zamestnanci v Nemecku by chceli mať kratší pracovný čas. Vyplýva to zo štúdie mníchovského inštitútu Ifo, ktorú urobil pre Bertelsmannovu nadáciu. V súčasnosti 50 percent mužov a 41 percent žien v krajine pracuje dlhšie, ako by si želali.

Muži v priemere pracujú 41 hodín týždenne a chceli by pracovať 37 hodín. Ženy v priemere pracujú 32 hodín týždenne a uprednostnili by 30 hodín. Obe skupiny by akceptovali redukciu miezd.

Avšak štúdia zároveň ukázala, že 17 percent zamestnaných žien a 9 percent mužov by chcelo pracovať dlhšie. „Otázka, či by si, povedzme, matky chceli predĺžiť alebo skrátiť počet odpracovaných hodín, je silne ovplyvnená starostlivosťou o deti," povedal Andreas Peichl, šéf centra inštitútu Ifo pre makroekonomiku a prieskumy, ktorý je spoluautorom štúdie.

Ak dokážu dosiahnuť lepšiu rovnováhu medzi prácou a osobným životom, mnohé ženy by rady odpracovali viac hodín," dodal Peichl.

Viac k témam: mzdy, pracovný čas, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina nemeckých zamestnancov by chcela mať kratší pracovný čas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.