Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

V Zaporižskej oblasti na Ukrajine sa začalo vyšetrovanie krádeže obilia a slnečnice Rusmi

 Webnoviny   4. júl 2022  101
V Zaporižskej oblasti na Ukrajine sa začalo vyšetrovanie krádeže obilia a slnečnice Rusmi

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Prokuratúra v Zaporižžskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny začala v pondelok trestné vyšetrovanie krádeže viac ako 400 ton obilia a slnečnicových semien z ukrajinského poľnohospodárskeho podniku. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na vyhlásenie na webstránke regionálnej prokuratúry.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVyšetrovanie sa podľa neho zaoberá krádežou majetku zo spoločnosti so skladmi v Ruskom okupovanom Polohivskom okrese z konca júna.

Prokuratúra uvádza, že ruské sily zo skladov ukradli takmer 200 ton pšenice a 210 ton slnečnicových semien. Predbežné vyšetrovanie vedú zaporižžské regionálne bezpečnostné služby.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krádež, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská inváza
Zdroj: Webnoviny.sk - V Zaporižskej oblasti na Ukrajine sa začalo vyšetrovanie krádeže obilia a slnečnice Rusmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.