Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

V Toskánsku sa zrútil veľký cestný most, aj napriek praskline dostal od kontrolórov zelenú (foto)

 Webnoviny   8. apríl 2020  70
V Toskánsku sa zrútil veľký cestný most, aj napriek praskline dostal od kontrolórov zelenú (foto)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - V talianskom Toskánsku sa v stredu zrútil veľký cestný most cez rieku Magra. Vďaka celoštátnym obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom sa na ňom v tom čase nachádzali len dve nákladné autá. Podľa talianskych médií museli jedného z vodičov hospitalizovať.

Odborníci kontrolovali most minulý rok po tom, čo na ňom v dôsledku silných dažďov vznika prasklina. Úsek však dostal zelenú na ďalšiu prevádzku, informovala tlačová agentúra ANSA.

Proti tomuto rozhodnutiu protestoval starosta mesta Aulla Roberto Vallettini a upozorňoval na to, že ho pre uzavreté neďaleké cesty používajú aj ťažké kamióny.

Most sa zrútil v čase, keď Taliani stále pracujú na obnove mosta Morandi v Janove, ktorý sa zrútil v roku 2018. O život vtedy prišlo 43 ľudí.

Viac k témam: pád mosta, pád mosta v Janove
Zdroj: Webnoviny.sk - V Toskánsku sa zrútil veľký cestný most, aj napriek praskline dostal od kontrolórov zelenú (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.