Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu

 Webnoviny   8. apríl 2020  18
Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Európsky parlament (EP) v Bruseli otvorí počas koronavírusovej krízy svoje dvere ľuďom v núdzi. "Po dohode s hlavným mestom Brusel sme sa rozhodli dať časť našej budovy počas tejto mimoriadnej zdravotnej situácie k dispozícii bezdomovcom a najslabším v spoločnosti," uviedol v stredu predseda europarlamentu David Sassoli.

Okrem toho budú parlamentné kuchyne v Bruseli, Štrasburgu a Luxemburgu pripravovať viac než tisíc jedál denne, ktoré dostanú títo ľudia a tiež zamestnanci zdravotníctva, oznámil Sassoli.

"Chceme podporiť tých, ktorí trpia a ktorí neúnavne pracujú v našich nemocniciach," vysvetlil šéf EP.

Viac o téme Koronavírus

Sassoli už predtým informoval, že v priestoroch európskeho parlamentu v Štrasburgu vznikne testovacie stredisko pre nový koronavírus a tiež poradné miesto pre pacientov.

Minulý týždeň tiež oznámil, že dajú belgickým úradom k dispozícii zdravotnícke oddelenie parlamentu v Bruseli, ako aj stovku parlamentných vozidiel.

Viac k témam: bezdomovci, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.