Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Počet nakazených v Bielorusku presiahol tisíc, no prezident Lukašenko stále nereaguje

 Webnoviny   8. apríl 2020  121
Počet nakazených v Bielorusku presiahol tisíc, no prezident Lukašenko stále nereaguje

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi zrejme k titulu posledného európskeho diktátora, ktorým ho už takmer dvadsať rokov častujú zahraničné médiá, pribudne aj titul posledného európskeho lídra, ktorý odmieta zareagovať na pandémiu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Opatrenia podľa prezidenta nie sú potrebné


V krajine vo štvrtok pribudlo ďalších 205 ľudí s pozitívnymi testami na koronavírus, čím ich celkový počet stúpol nad tisíc, no Lukašenko stále trvá na tom, že na zvládnutie situácie nie je potrebné prijímať žiadne špeciálne opatrenia. V krajine pritom na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, zomrelo už trinásť ľudí.

V Bielorusku život funguje naďalej presne tak, ako predtým, nikto nehovorí o zákaze vychádzania ani obmedzení stretávania sa s inými ľuďmi.

Naopak, ulice sú plné ľudí, rovnako ako kedykoľvek predtým, konajú sa kultúrne podujatia a pokračujú aj športové súťaže, čím sa napríklad bieloruská futbalová liga stala veľkou celosvetovou raritou a majú o ňu záujem aj zahraničné televízie.

Koronavírus považuje za "davovú psychózu"


Otvorené sú naďalej aj všetky podniky a prevádzky vrátane reštaurácií a barov, ktoré sú v iných európskych krajinách a tiež v Rusku už niekoľko týždňov zatvorené.

Lukašenko stále trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse v zahraničí sú len "davovou psychózou".

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet nakazených v Bielorusku presiahol tisíc, no prezident Lukašenko stále nereaguje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.