Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

V Rusku za jediný deň horelo až deväť kancelárií pre vojenské odvody, sú za tým podpaľači

 Webnoviny   1. august 2023  178  
V Rusku za jediný deň horelo až deväť kancelárií pre vojenské odvody, sú za tým podpaľači

1.8.2023 (SITA.sk) - Deväť kancelárií slúžiacich na odvody do armády sa v Rusku za uplynulý deň stali terčom podpaľačstva.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruský spravodajský kanál Baza.

Pokus o podpaľačstvo


Napríklad v noci na prvého augusta 54-ročnú zamestnankyňu závodu na oceľové konštrukcie v Čeľabinsku zatkli pre pokus podpáliť kanceláriu pre vojenské odvody v neďalekom meste Kopejsk.

Žena hodila zápalnú fľašu do zdravotníckeho oddelenia odvodovej kancelárie. O dve hodiny neskôr sa pokúsila podpáliť odvodovú kanceláriu v meste Verchnouralsk 34-ročná žena, ktorú zatkli na mieste činu.

Ďalšie pokusy


Ďalšiu kanceláriu pre vojenské odvody podpálili v meste Kaluga. Pre podpaľačstvo tam zatkli 78-ročného dôchodcu.

V pondelok prerazil autom bránu do objektu pre vojenské odvody muž v Petrohrade a snažil sa ho podpáliť. Muž uviedol, že na tento čin ho podnietila ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB).

Viac k témam: Podpaľač, Podpálenie, Ruská armáda
Zdroj: SITA.sk - V Rusku za jediný deň horelo až deväť kancelárií pre vojenské odvody, sú za tým podpaľači © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.