Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ruské vojnové zločiny pokračujú, k poškodeným kultúrnym lokalitám patria pamiatky UNESCO

 Webnoviny   1. august 2023  69  
Ruské vojnové zločiny pokračujú, k poškodeným kultúrnym lokalitám patria pamiatky UNESCO

1.8.2023 (SITA.sk) - Od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu do 26. júla tohto roka podľa Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) bolo poškodených najmenej 274 ukrajinských kultúrnych lokalít.

Je medzi nimi 117 náboženských lokalít, 27 múzeí, 98 budov s historickou alebo umeleckou hodnotou, 19 pamätníkov, 12 knižníc a jeden archív. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePo ruských úderoch na historické centrum Odesy, ktoré bolo vyhlásené za Svetové dedičstvo UNESCO, organizácia zdôraznila, že úmyselné ničenie kultúrnych lokalít môže byť považované za vojnový zločin. Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru dodala, že je „zhrozená a čo najrozhodnejšie odsudzuje bezočivý útok uskutočnený ruskými silami".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO
Zdroj: SITA.sk - Ruské vojnové zločiny pokračujú, k poškodeným kultúrnym lokalitám patria pamiatky UNESCO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.