Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície

 Webnoviny   1. august 2023  182  
Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície

1.8.2023 (SITA.sk) - Intenzívne boje vo dvoch sektoroch južnej frontovej línie na Ukrajine poriadne vyčerpávajú ruské sily. V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa Britov pri Orichive v Záporožskej oblasti Rusi „veľmi pravdepodobne zápasia s únavou z boja“ pre skutočnosť, že bojujú s ukrajinskými útokmi už viac ako osem týždňov.

Južne od Velykej Novosilky v Doneckej oblasti sú podľa správy ruské sily „pod mimoriadnym tlakom“ a potrebujú rotáciu.

Ministerstvo zároveň dodalo, že nedostatok delostreleckej munície a nedostatok záloh sú „bežnými problémami ruských veliteľov" na juhu krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hovorkyňa južného veliteľstva ukrajinských síl Natalia Humeňuková uviedla, že Rusko čelí problémom so zásobovaním svojich síl po výbuchu na Krymskom moste zo 17. júla a po útoku na Čonharský most z 29. júla.

Viac k témam: Čonharský most, Krymský most, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.