Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

V Kyjeve je po raketovom útoku bez elektriny 40 percent ľudí, inžinieri pracujú na obnovení energií

 Webnoviny  29. december 2022  91  
V Kyjeve je po raketovom útoku bez elektriny 40 percent ľudí, inžinieri pracujú na obnovení energií

29.12.2022 (Webnoviny.sk) - Štvrtkový raketový útok Ruska na Ukrajinu spôsobil, že bez elektriny zostalo asi 40 % obyvateľov Kyjeva. Informoval o tom starosta hlavného mesta Vitalij Kličko, uvádza portál The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„V súvislosti s nevyhnutnými bezpečnostnými opatreniami počas leteckého poplachu je po raketovom útoku bez elektriny 40 % zákazníkov v hlavnom meste. Inžinieri v súčasnosti pracujú na obnovení dodávok energií. Mesto dodáva teplo a vodu ako zvyčajne,“ napísal prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.

Rusko vo štvrtok ráno spustilo ďalšiu vlnu raketových útokov na Ukrajinu a podľa poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka vypálilo viac ako 120 striel. Útok bol ďalším na kľúčovú infraštruktúru naprieč Ukrajinou. Moskva podobné útoky spúšťa každý týždeň už od októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kyjeve je po raketovom útoku bez elektriny 40 percent ľudí, inžinieri pracujú na obnovení energií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.