Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko vypálilo na Ukrajinu ďalšie desiatky rakiet, Podoľak očakáva ďalšie „návrhy mierotvorcov“

 Webnoviny  29. december 2022  111  
Rusko vypálilo na Ukrajinu ďalšie desiatky rakiet, Podoľak očakáva ďalšie „návrhy mierotvorcov“

29.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské úrady vo viacerých častiach krajiny, vrátane hlavného mesta, varujú pred ďalším ruským raketovým útokom.

Útoky na kritickú infraštruktúru


Podľa poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka dnes ráno Rusko na Ukrajinu vypálilo viac ako 120 striel. Informuje o tom portál The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zlý ruský svet na Ukrajinu vypálil 120+ striel s cieľom zničiť kritickú infraštruktúru a masovo zabíjať civilistov,“ napísal prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter a reagujúc na nedávne vyjadrenia z Ruska o tom, čo všetko by bolo potrebné na mierové urovnanie konfliktu, sarkasticky dodal, že očakávajú „ďalšie návrhy od 'mierotvorcov' o 'mierovom urovnaní' a 'bezpečnostných zárukách pre Ruskú federáciu' a nevhodnosti provokácií".


Aktivácia protivzdušnej obrany


Sirény upozorňujúce na letecký útok sa vo štvrtok skoro ráno rozozneli naprieč Ukrajinou. Oblastná administratíva v Kyjeve informovala o aktivácii systémov protivzdušnej obrany v snahe odraziť útok.

V meste bolo podľa agentúry AP počuť explózie. Podľa ukrajinských úradov sa vo viacerých oblastiach podarilo niektoré ruské rakety zostreliť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Štvrtkový útok je ďalším zo série ruských útokov na kľúčovú infraštruktúru naprieč Ukrajinou. Moskva podobné útoky spúšťa každý týždeň už od októbra.

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Letecký útok, Mierové rokovania, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vypálilo na Ukrajinu ďalšie desiatky rakiet, Podoľak očakáva ďalšie „návrhy mierotvorcov“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.