Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

V Kalifornii začne platiť zákaz nočného vychádzania, sprísniť by sa mal aj lockdown

 Webnoviny  21. november 2020  137
V Kalifornii začne platiť zákaz nočného vychádzania, sprísniť by sa mal aj lockdown

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Kalifornia od soboty uplatňuje zákaz nočného vychádzania, pretože rast počtu prípadov koronavírusu by mohol preťažiť systém zdravotníckej starostlivosti.

Viac o téme: Koronavírus


Nové obmedzenia znamenajú, že obyvatelia Kalifornie majú zostať doma od 22:00 do 5:00. Zákaz vychádzania bude platiť do 21. decembra a týka sa 41 okresov, v ktorých žije väčšina obyvateľov štátu.

Platiť začne aj prísnejší lockdown


V okrese Los Angeles, ktorý má približne 10 miliónov obyvateľov a je najväčším v Kalifornii, by sa mohol už na budúci týždeň uplatniť prísnejší lockdown, pretože stúpa počet nákaz a hospitalizácii.

V okrese žije štvrtina zo 40 miliónov obyvateľov Kalifornie, ale je v ňom približne tretina kalifornských nákaz koronavírusom a takmer 40 percent úmrtí.

Rekordný počet nových prípadov


V Kalifornii vo štvrtok zistili rekordných 13-tisíc nových infekcií. Celkovo bolo v štáte doteraz potvrdených viac ako milión prípadov nákazy.

Infekcii v Kalifornii doteraz podľahlo 18 653 ľudí, čo je v rámci USA tretí najvyšší počet po New Yorku (34 252) a Texase (20 751).

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, lockdown, Pandémia, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - V Kalifornii začne platiť zákaz nočného vychádzania, sprísniť by sa mal aj lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.