Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

V hlavnom meste Ukrajiny úplne obnovili dodávky tepla aj verejnú dopravu, oznámil starosta Kličko

 Webnoviny  18. december 2022  80  
V hlavnom meste Ukrajiny úplne obnovili dodávky tepla aj verejnú dopravu, oznámil starosta Kličko

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - V ukrajinskej metropole Kyjiv sa po piatkových ruských raketových útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny podarilo úplne obnoviť dodávky tepla. Na Telegrame to v nedeľu uviedol starosta hlavného mesta Vitalij Kličko.

„Mesto po najnovšom ostreľovaní obnovuje všetky služby. Úplne sme obnovili predovšetkým systém zásobovania teplom. Všetky zdroje dodávky tepla fungujú normálne. Počas dňa budú pracovníci komunálnych služieb pracovať v jednotlivých domoch, kde ešte môžu vzniknúť lokálne problémy s dodávkami tepla,“ vyhlásil Kličko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spomenuté piatkové útoky podľa Klička poškodili v Kyjive niekoľko miest kritickej infraštruktúry. Výbuchy nastali v troch kyjivských štvrtiach. Po dočasnej odstávke spôsobenej nedostatkom elektriny medzičasom v meste obnovili aj verejnú dopravu.

Podľa gubernátora Kyjivskej oblasti Oleksija Kulebu je však bez elektriny v regióne okolo hlavného mesta naďalej viac ako 600-tisíc obyvateľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V hlavnom meste Ukrajiny úplne obnovili dodávky tepla aj verejnú dopravu, oznámil starosta Kličko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.