Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť

 Webnoviny  18. december 2022  41
Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - Predstaviteľom švédskej zoologickej záhrady sa podarilo chytiť tri šimpanzy, ktoré utiekli z výbehu, a dostať ich naspäť do bezpečného priestoru. Ďalšie štyri opice však zastrelili.

Zoo Furuvik v sobotu vo vyhlásení uviedla, že o zvieratá, ktoré prežili, sa teraz starajú pracovníci zariadenia, pričom jeden zranený šimpanz dostáva veterinárnu starostlivosť.

Opice utiekli ešte v stredu. Zoo uviedla, že štyri šimpanzy museli zastreliť, pretože predstavovali nebezpečenstvo pre verejnosť.

„To, čo sa stalo, je veľká tragédia a naše obrovské zlyhanie. Všetci pociťujeme obrovský smútok z toho, čo sa stalo, a smútime za našimi milovanými šimpanzmi Lindou, Torstenom, Santinom a Mandou,“ uviedla zoologická záhrada vo vyhlásení na Facebooku.

Viac k témam: Opice, Šimpanzy
Zdroj: Webnoviny.sk - Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.