Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

V Chersonskej oblasti začali vysielať kremeľské propagandistické stanice, majú tam aj ruble a ruské pasy

 Webnoviny  21. jún 2022  35
V Chersonskej oblasti začali vysielať kremeľské propagandistické stanice, majú tam aj ruble a ruské pasy

21.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko oznámilo, že v okupovanej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny začalo vysielať kremeľské propagandistické televízne kanály. Referuje o tom Rádio Sloboda, známe aj ako Rádio Slobodná Európa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Rusi prekonfigurovali poslednú zo siedmich televíznych veží v celom regióne, čo Rusku umožnilo vysielať 24 svojich televíznych kanálov na celom území Chersonskej oblasti.

Rusko v nej už zaviedlo rubeľ a začalo distribuovať svoje pasy. Ruský prezident Vladimir Putin podpísal 25. mája dekrét o zjednodušenom postupe prijímania ruského občianstva pre obyvateľov Záporožskej a Chersonskej oblasti na Ukrajine.

Kancelária prezidenta Ukrajiny to však označila za „právne bezvýznamný“ dokument, ktorý Putin potrebuje výlučne ako „prvok totálneho propagandistického vplyvu“ na domáce publikum.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Chersonskej oblasti začali vysielať kremeľské propagandistické stanice, majú tam aj ruble a ruské pasy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.