Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Členovia EÚ sa vraj dohodli na udelení štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine

 Webnoviny  21. jún 2022  40
Členovia EÚ sa vraj dohodli na udelení štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine

21.6.2022 (Webnoviny.sk) - Členské štáty Európskej únie údajne dosiahli konsenzus v súvislosti s udelením štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na francúzskeho ministra pre európske záležitosti Clémenta Beaunea.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Dosiahli sme pokrok v otázkach, o ktorých sme od rána diskutovali, a to v príprave na zasadnutie Európskej rady v Bruseli koncom tohto mesiaca. Týkať sa to bude najmä Ukrajiny a možnosti udelenia štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine, Moldavsku a Gruzínsku," povedal Beaune.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Európska komisia 17. júna zverejnila závery o žiadostiach Ukrajiny, Moldavska a Gruzínska o členstvo v EÚ, v ktorých odporučila prvým dvom spomenutým krajinám udeliť štatút kandidáta.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Členovia EÚ sa vraj dohodli na udelení štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.