Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

V Chersonskej oblasti budú veľké boje, obyvateľov preto vyzývajú na evakuáciu. Nečakajte, apeluje Vereščuková

 Webnoviny   9. júl 2022  44
V Chersonskej oblasti budú veľké boje, obyvateľov preto vyzývajú na evakuáciu. Nečakajte, apeluje Vereščuková

9.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková v piatok vyzvala obyvateľov okupovanej časti Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny na evakuáciu.

Ostať v danej oblasti je nebezpečné


„Vyzývam vás na evakuáciu čo najskôr, všetkými prostriedkami. Nečakajte," povedala podpredsedníčka vlády. Varovala, že ruskí vojaci by mohli miestnych obyvateľov používať ako živé štíty a zostávanie v okupovaných okresoch Záporožskej a Chersonskej oblasti je podľa nej nebezpečné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ľudia musia hľadať príležitosť na odchod," vyhlásila Vereščuková, podľa ktorej ukrajinské ozbrojené sily vytlačia okupantov a v oblasti budú veľké boje. Informuje o tom portál cnn.com.

Do Záporožia prišlo takmer 40-tisíc ľudí


Šéf vojenskej správy Záporožskej oblasti Oleksandr Staruch uviedol, že minulý mesiac sa do mesta Záporožia evakuovalo takmer 40-tisíc ľudí. Podľa jeho slov zhruba 30-tisíc ľudí prišlo z niektorých častí Záporožskej oblasti, približne 6-tisíc ľudí z Chersonskej oblasti a zhruba 1 700 ľudí z mesta Mariupoľ v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Chersonskej oblasti budú veľké boje, obyvateľov preto vyzývajú na evakuáciu. Nečakajte, apeluje Vereščuková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.