Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Kolaps ľadovca na hore Marmolada v Alpách si vyžiadal celkovo 11 obetí, viac ich už zrejme nebude

 Webnoviny   9. júl 2022  33
Kolaps ľadovca na hore Marmolada v Alpách si vyžiadal celkovo 11 obetí, viac ich už zrejme nebude

9.7.2022 (Webnoviny.sk) - Talianske úrady v sobotu uviedli, že kolaps ľadovca v Alpách si vyžiadal celkovo 11 obetí, pričom všetkých už identifikovali.

Policajný veliteľ Giampietro Lago, ktorý viedol tím expertov identifikujúcich pozostatky, povedal, že zistili totožnosť poslednej obete a teraz „neexistujú nijaké prvky", ktoré by naznačovali, že počet obetí bude vyšší.Kus ľadovca Marmolada v talianskych Alpách sa odtrhol 3. júla a spôsobil lavínu v obľúbenej letnej turistickej destinácii. Podľa odborníkov k odtrhnutiu časti ľadovca pravdepodobne prispeli vysoké teploty počas vlny horúčav.Viac k témam: Ľadovec, Marmolada, Pád lavíny
Zdroj: Webnoviny.sk - Kolaps ľadovca na hore Marmolada v Alpách si vyžiadal celkovo 11 obetí, viac ich už zrejme nebude © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.