Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

V Charkovskej oblasti došlo k výraznej eskalácii boja, situáciu riešil generálplukovník Syrskyj

 Webnoviny  16. august 2023  186  
V Charkovskej oblasti došlo k výraznej eskalácii boja, situáciu riešil generálplukovník Syrskyj

16.8.2023 (SITA.sk) - Veliteľ ukrajinských pozemných síl generálplukovník Oleksandr Syrskyj pricestoval do tábora jednotiek ukrajinskej armády nasadených na fronte pri meste Kupiansk v Charkovskej oblasti. Na kupiansky front Syrskyj prišiel v súvislosti s eskaláciou bojovej situácie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Našou úlohou je využiť túto situáciu vo svoj prospech a zlepšiť naše pozície. Pracovali sme na nevyhnutných rozhodnutiach priamo v bojovej zóne," zdôraznil Syrskyj.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu mediálneho centra ukrajinskej armády. Na bachmutskom fronte je podľa mediálneho centra situácia komplikovaná, ale pod kontrolou.

Rusi podnikajú protiútoky, ukladajú v oblasti míny a nasadzujú lietadlá. Avšak aj v takýchto ťažkých podmienkach ozbrojené sily Ukrajiny postupne napredujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kupiansk, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk - V Charkovskej oblasti došlo k výraznej eskalácii boja, situáciu riešil generálplukovník Syrskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.