Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina otvorí nový priechod na hraniciach s Rumunskom, bude sa nachádzať v Zakarpatskej oblasti

 Webnoviny  16. august 2023  82  
Ukrajina otvorí nový priechod na hraniciach s Rumunskom, bude sa nachádzať v Zakarpatskej oblasti

16.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská vláda schválila návrh dohody s Rumunskom o vytvorení nového hraničného priechodu v Zakarpatskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Priechod bude medzi obcou Bila Cerkva na západe Ukrajiny a mestom Sighetu Marmației na severe Rumunska. Informuje o tom web Kyiv Independent.

V júni Ukrajina podpísala dohodu s Moldavskom o výstavbe mosta cez rieku Dnester, ktorá tvorí hranicu medzi oboma krajinami. Vznikne tak hraničný priechod medzi ukrajinským mestom Jampiľ vo Vinnyckej oblasti a moldavskou obcou Cosăuți.

Kyjev začiatkom júna podpísal dohodu o pripojení krajiny k programu Európskej únie Connecting Europe Facility (CEF). Dohoda umožňuje Ukrajine žiadať o financie z európskych fondov na projekty v oblasti dopravy, energetiky a digitálnych služieb s cieľom zlepšiť spojiteľnosť s jej západnými susedmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Hraničný priechod, rumunsko-ukrajinské hranice, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina otvorí nový priechod na hraniciach s Rumunskom, bude sa nachádzať v Zakarpatskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.