Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

V Českej republike chce natrvalo zostať 13 percent ukrajinských utečencov

 Webnoviny  23. august 2023  77  
V Českej republike chce natrvalo zostať 13 percent ukrajinských utečencov

23.8.2023 (SITA.sk) - Natrvalo zostať v Českej republike chce 13 percent ukrajinských utečencov, ktorí sa nachádzajú v krajine. Ukázal to prieskum Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).

Na Ukrajinu sa plánuje vrátiť 11 percent


Do inej krajiny by sa z Česka radi presťahovali tri percentá utečencov. Na Ukrajinu sa plánujú vrátiť dve tretiny utečencov, ale v blízkej budúcnosti sa to chystá urobiť len 11 percent oslovených.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pätina Ukrajincov, ktorí pred vojnou utiekli do Česka, ešte nevie, či sa bude chcieť domov vrátiť. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Prieskumu sa zúčastnilo 1 706 dospelých utečencov


Prieskum okrem iného ukázal, že najväčšiu skupinu ukrajinských utečencov v Českej republike tvoria obyvatelia Charkovskej oblasti (11 %). Nasledujú Kyjev a Záporožská oblasť (zhodne 10 %) a Donecká oblasť (9 %).

Prieskum IOM urobila od apríla do júna. Zúčastnilo sa v ňom 1 706 dospelých utečencov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, utečenci z Ukrajiny, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - V Českej republike chce natrvalo zostať 13 percent ukrajinských utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.