Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Ruské sily sú podľa ISW znepokojené ukrajinským postupom pozdĺž južného frontu

 Webnoviny  23. august 2023  81  
Ruské sily sú podľa ISW znepokojené ukrajinským postupom pozdĺž južného frontu

23.8.2023 (SITA.sk) - Ruské sily „výrazným spôsobom urýchlili“ rozširovanie obranných opevnení v Zaporižžskej oblasti na Ukrajine. V najnovšej aktualizácii to tvrdia experti z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), ktorí analyzovali satelitné snímky z obdobia od vlaňajšieho novembra do augusta tohto roka.

Zbúranie ruských pozícií


Ukrajinský plukovník Petro Černyk uviedol, že v ukrajinskej armáde sú momentálne nastavené podmienky na to, aby ukrajinské sily vstúpili do oblasti severného pobrežia Azovského mora a „zbúrali“ ruské pozície na juhu Ukrajiny a okupovanom Kryme.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePovedal tiež, že ruské sily posilňujú svoje pozície na Perekopskej šiji, asi 160 kilometrov severne od Sevastopola, pričom v oblasti budujú tri obranné línie.

Prípravy na ukrajinskú protiofenzívu


Ruské sily tiež vytvorili štyri bližšie nešpecifikované „skupiny“ na Kryme v rámci prípravy na ukrajinskú protiofenzívu, povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov. Niečo také sa podľa neho ešte nikdy predtým nestalo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Tieto dve akcie môžu naznačovať, že ruské sily sú „čoraz viac znepokojené nedávnym ukrajinským postupom pozdĺž južného frontu“, uvádza ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ruské sily sú podľa ISW znepokojené ukrajinským postupom pozdĺž južného frontu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.