Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

V centre Voroneži vybuchol autobus, explózia si vyžiadala dve obete a niekoľko zranených (video)

 Webnoviny  13. august 2021  59
V centre Voroneži vybuchol autobus, explózia si vyžiadala dve obete a niekoľko zranených (video)

13.8.2021 (Webnoviny.sk) - Výbuch autobusu v ruskom Voroneži si vyžiadal dvoch mŕtvych. Zdravotnícke orgány v meste, ktoré sa nachádza zhruba 450 kilometrov južne od Moskvy, uviedli, že zraneniam po explózii podľahla v nemocnici druhá osoba. Ďalších 17 ľudí je zranených, z toho 14 je ešte hospitalizovaných a traja sa liečia doma.

Úrady uviedli, že štvrtkový výbuch autobusu spôsobilo netesné plynové zariadenie a nenašli žiadne stopy po chemických výbušninách. Prevádzkovateľ autobusu však tvrdí, že stroj mal motor na naftu a žiadne plynové zariadenie a bol v dobrom technickom stave.

Hlavný ruský úrad vyšetrovania začal vyšetrovanie pre možné obvinenia z nebezpečných služieb pre spotrebiteľov. Národný protiteroristický výbor uviedol, že zvažujú všetky možnosti a odborníci pokračujú v analýze častí autobusu.Viac k témam: autobus, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - V centre Voroneži vybuchol autobus, explózia si vyžiadala dve obete a niekoľko zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.