Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

V Buči opäť našli mŕtvych mužov, vykazovali známky mučenia

 Webnoviny  30. apríl 2022  89
V Buči opäť našli mŕtvych mužov, vykazovali známky mučenia

30.4.2022 (Webnoviny.sk) - V jame pri ukrajinskom meste Buča neďaleko Kyjiva našli telá troch mužov. Telá objavili v piatok, pričom podľa regionálnej polície v Kyjivskej oblasti mali zviazané ruky, látkou prekryté oči a niektoré mali zapchaté ústa.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Na mŕtvolách sú stopy mučenia,“ uvádza sa v policajnom stanovisku. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý zároveň pripomína, že sa táto informácia nedala nezávisle overiť.

Buča sa počas vojny na Ukrajine stala synonymom obvinení Ruska z vojnových zločinov. Moskva popiera, že by tam jej sily spáchali akékoľvek zločiny.Mesto viac ako mesiac okupovala 64. samostatná motorizovaná pešia brigáda ruskej armády. Ukrajina už identifikovala 10 vojakov z tejto brigády a obvinila ich z vojnových zločinov.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: Buča, Mučenie, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - V Buči opäť našli mŕtvych mužov, vykazovali známky mučenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.