Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

V Avdijivke nie sú obkľúčení nijakí ukrajinskí vojaci a obrana mesta naďalej pokračuje, oznámil veliteľ armády Tarnavskyj

 Webnoviny  16. február 2024  164  
V Avdijivke nie sú obkľúčení nijakí ukrajinskí vojaci a obrana mesta naďalej pokračuje, oznámil veliteľ armády Tarnavskyj

16.2.2024 (SITA.sk) - V meste Avdijivka v Doneckej oblasti nie sú obkľúčení nijakí ukrajinskí vojaci a obrana mesta pokračuje. V piatok popoludní to na komunikačnej platforme Telegram napísal veliteľ tavrijskej operačnej strategickej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyjadril sa tak po tom, ako oznámil, že ukrajinskí vojaci sa stiahli z obrannej pozície na juhovýchode Avdijivky. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Podľa Tarnavského má ruská armáda v oblasti Avdijivky obrovské straty. Napríklad vo štvrtok v oblasti pôsobenia tavrijskej operačnej strategickej skupiny Rusi prišli o 711 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk - V Avdijivke nie sú obkľúčení nijakí ukrajinskí vojaci a obrana mesta naďalej pokračuje, oznámil veliteľ armády Tarnavskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.