Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Izrael zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone, vyhlásil líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh

 Webnoviny  16. február 2024  167  
Izrael zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone, vyhlásil líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh

16.2.2024 (SITA.sk) - Líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh v piatok varoval Izrael, že zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone.

Cena krvi bude krv


Hasan Nasralláh povedal, že ak Izrael rozšíri vojnu, oni majú „obrovský arzenál" presne navádzaných rakiet, ktoré môžu zasiahnuť všetky časti Izraela až po mesto Ejlat na juhu pri pobreží Červeného mora. Vyjadril sa tak dva dni po tom, čo izraelské nálety na južný Libanon zabili desať civilistov. Bol to najsmrteľnejší deň za viac ako štyri mesiace cezhraničnej výmeny paľby medzi izraelskými silami a militantmi.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


„Naši nepriatelia a priatelia uvidia, že cena krvi bude krv," povedal Nasralláh. Dodal, že štvrtkový útok na severoizraelské mesto Kirjat Šmona bola len počiatočná reakcia za zabitie civilistov v meste Nabatíja a v obci Souaneh. Podrobnosti o tom, ako sa Iránom podporovaný Hizballáh Izraelu pomstí, neuviedol.

Napadnutie izraelských stanovíšť


V čase jeho televízneho prejavu skupina vyhlásila, že jej bojovníci napadli dve izraelské stanovištia popri hranici, pričom použili iránsku raketu Burkan s veľkou hlavicou.

V piatok tiež Libanon podal sťažnosť u Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov pre stredajšie izraelské útoky. Od 7. októbra, keď vypukla terajšia vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas, Libanon predložil Bezpečnostnej rade 13 takýchto sťažností.

Viac k témam: civilné obete, Izraelsko-palestínsky konflikt, Libanonská militantná skupina
Zdroj: SITA.sk - Izrael zaplatí krvou za zabitie civilistov v južnom Libanone, vyhlásil líder libanonskej militantnej skupiny Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.