Sobota, 20. júl 2024
Oblačno  21,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinským policajtom sa podarilo identifikovať 875 z viac ako tisíc civilistov zabitých počas ruskej okupácie Charkovskej oblasti

 Webnoviny  16. február 2024  185  
Ukrajinským policajtom sa podarilo identifikovať 875 z viac ako tisíc civilistov zabitých počas ruskej okupácie Charkovskej oblasti

16.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinským policajtom sa na oslobodených územiach Charkovskej oblasti doteraz podarilo identifikovať 875 z 1 008 tiel Ukrajincov zabitých počas ruskej okupácie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Medzi identifikovanými obeťami je 29 tiel detí. Iba v meste v Kupiansk Rusi zabili 200 civilistov a ďalších viac ako 750 zranili. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

„Len regionálni policajti zaregistrovali v Charkovskej oblasti takmer 17-tisíc vojnových zločinov spáchaných okupantmi," poznamenala ukrajinská polícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, civilné obete, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinským policajtom sa podarilo identifikovať 875 z viac ako tisíc civilistov zabitých počas ruskej okupácie Charkovskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.