Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Útek teroristov z Moskvy na Ukrajinu by bola samovražda, Kyjev označil tvrdenia Rusov za absurdné

 Webnoviny  23. marec 2024  91  
Útek teroristov z Moskvy na Ukrajinu by bola samovražda, Kyjev označil tvrdenia Rusov za absurdné

23.3.2024 (SITA.sk) - Tvrdenie ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), že podozriví z teroristického útoku v koncertnej sále na okraji Moskvy plánovali prejsť cez hranice na Ukrajinu a mali na ukrajinskej strane „kontakty", označil Kyjev za „absurdné".

Hovorca riaditeľstva ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrij Jusov pre BBC povedal, že ruská oblasť pri ukrajinských hraniciach je „preplnená špeciálnymi službami a vojakmi." „Naznačovať, že podozriví smerovali na Ukrajinu, by znamenalo naznačovanie, že sú hlúpi alebo samovrahovia," dodal Jusov.

Ukrajinská vojenská spravodajská služba v piatok večer uviedla, že útok bol operáciou naplánovanou Moskvou s cieľom obviniť Ukrajinu, eskalovať vojnu a získať podporu pre mobilizáciu (zdráhajúceho sa) obyvateľstva do boja.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, streľba v Moskve, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk - Útek teroristov z Moskvy na Ukrajinu by bola samovražda, Kyjev označil tvrdenia Rusov za absurdné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.