Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Británia a Nemecko odsudzujú teroristický útok v Moskve, Baerbocková hovorí o chladnokrvnej vražde (foto)

 Webnoviny  23. marec 2024  102  
Británia a Nemecko odsudzujú teroristický útok v Moskve, Baerbocková hovorí o chladnokrvnej vražde (foto)

23.3.2024 (SITA.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz odsúdil „strašný teroristický útok na nevinných návštevníkov koncertu v Moskve“. „Naše myšlienky sú s rodinami obetí a všetkými zranenými," uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v sobotu. Informuje o tom web CNN.

Chladnokrvná vražda


Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v sobotu na mikroblogovacej sieti X napísala, že smúti spolu s rodinami návštevníkov koncertu, ktorí boli „chladnokrvne zavraždení“.

„Odsudzujeme zbabelý, neľudský teror - kdekoľvek," vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie.

Sústrasť rodinám


Teroristický útok v Moskve odsúdil aj britský minister zahraničných vecí David Cameron. V sobotu vyhlásil, že Spojené kráľovstvo „čo najdôraznejšie odsudzuje vražedný teroristický útok“ v Moskve, ktorý sa odohral v piatok večer.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

„Vyjadrujeme najhlbšiu sústrasť rodinám mnohých obetí," napísal Cameron na mikroblogovacej sieti X. „Nič nemôže nikdy ospravedlniť také strašné násilie," dodal. Informuje o tom portál CNN.Viac k témam: Britský minister zahraničných vecí, Nemecká ministerka zahraničných vecí, Nemecký kancelár, streľba v Moskve, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk - Británia a Nemecko odsudzujú teroristický útok v Moskve, Baerbocková hovorí o chladnokrvnej vražde (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.