Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -2,9 °C
Mimoriadne správy

USA vyzývajú Rusko, aby prestalo deportovať Ukrajincov. Len v Doneckej oblasti je vraj 21 filtračných zariadení

 Webnoviny  26. august 2022  81
USA vyzývajú Rusko, aby prestalo deportovať Ukrajincov. Len v Doneckej oblasti je vraj 21 filtračných zariadení

26.8.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty vyzvali Rusko, aby prestalo filtrovať a násilne deportovať ukrajinských civilistov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie amerického ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Program ministerstva zahraničných vecí USA monitorujúci konflikty vydal správu obsahujúcu dôkazy o ruských filtračných operáciách na Ukrajine a nútených deportáciách z Ukrajiny. Len v Doneckej oblasti je podľa Američanov 21 filtračných zariadení.

„Nezákonný presun a deportácia chránených osôb je vážnym porušením štvrtého ženevského dohovoru o ochrane civilného obyvateľstva a predstavuje vojnový zločin. Opätovne vyzývame Rusko, aby okamžite ukončilo svoje filtračné operácie a nútené deportácie a umožnilo nezávislým pozorovateľom tretích strán prístup do určených zariadení a zón nútenej deportácie na území Ukrajiny pod kontrolou Ruska a v rámci samotného Ruska,“ vyzvali Spojené štáty.

Viac k témam: deportácie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojnový zločin, Ženevské konvencie z roku 1949
Zdroj: Webnoviny.sk - USA vyzývajú Rusko, aby prestalo deportovať Ukrajincov. Len v Doneckej oblasti je vraj 21 filtračných zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.