Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko šíri dezinformácie o pomalom postupe svojej armády. Podľa Britov nejde o zámer, ale slabý výkon okupantov v boji

 Webnoviny  26. august 2022  43
Rusko šíri dezinformácie o pomalom postupe svojej armády. Podľa Britov nejde o zámer, ale slabý výkon okupantov v boji

26.8.2022 (Webnoviny.sk) - Britské ministerstvo obrany obvinilo Rusko zo šírenia „úmyselných dezinformácií“ po tom, ako Moskva vyhlásila, že zámerne spomaľuje tempo svojej vojenskej kampane na Ukrajine v záujme redukcie počtu civilných obetí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Skutočným dôvodom podľa rezortu obrany Veľkej Británie je to, že ofenzíva Moskvy „uviazla“ pre slabý výkon ruskej armády a pretrvávajúci silný ukrajinský odpor. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britské ministerstvo obrany zároveň predpokladá, že ruský prezident Vladimir Putin a minister obrany Segej Šojgu z veliteľských funkcií „odvolali najmenej šesť generálov“.

„Je vysoko pravdepodobné, že Šojgu a prezident Putin odvolali najmenej šesť generálov preto, že nepostupovali dostatočne rýchlo,“ konštatoval britský rezort obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko šíri dezinformácie o pomalom postupe svojej armády. Podľa Britov nejde o zámer, ale slabý výkon okupantov v boji © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.