Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

USA vyzvali Američanov na Ukrajine k okamžitému odchodu, stupňujú sa obavy z ruských útokov

 Webnoviny  23. august 2022  52
USA vyzvali Američanov na Ukrajine k okamžitému odchodu, stupňujú sa obavy z ruských útokov

23.8.2022 (Webnoviny.sk) - Americká vláda vyzýva Američanov na Ukrajine, aby ju okamžite opustili. Upozorňuje, že Rusko posilňuje svoje úsilie o spustenie útokov na civilnú infraštruktúru a vládne zariadenia v nadchádzajúcich dňoch. Bezpečnostná výstraha na webstránke amerického veľvyslanectva uvádza, že bezpečnostná situácia na celej Ukrajine je veľmi nestabilná a podmienky sa môžu bez varovania zhoršiť. Informuje o tom televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


USA vydali výstrahu pred blížiacim sa Dňom nezávislosti Ukrajiny, ktorý pripadá na ten istý deň, ako šesť mesiacov od začiatku ruskej invázie. Podobne varovali už ukrajinskí predstavitelia vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorí vystríhali, že by Moskva mohla pri príležitosti štátneho sviatku vykonať intenzívne útoky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - USA vyzvali Američanov na Ukrajine k okamžitému odchodu, stupňujú sa obavy z ruských útokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.