Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Okupanti nepriamo vyhlásili nezávislosť Záporožskej oblasti, falošne označili Ukrajincov ako dočasných žiadateľov o azyl

 Webnoviny  23. august 2022  52
Okupanti nepriamo vyhlásili nezávislosť Záporožskej oblasti, falošne označili Ukrajincov ako dočasných žiadateľov o azyl

23.8.2022 (Webnoviny.sk) - Okupačné úrady v ukrajinskej Záporožskej oblasti nepriamo vyhlásili nezávislosť. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Distribúcia formulárov


Údajnú nezávislosť regiónu od Ukrajiny ruskí okupanti vyhlásili tým, že falošne označili ukrajinských občanov vstupujúcich do oblasti ako dočasných žiadateľov o azyl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nariadenie zavedené kolaborantmi spolupracujúcimi s Ruskom vyžaduje registráciu ukrajinských a ruských občanov a distribúciu dočasných identifikačných formulárov pre všetky „osoby bez štátnej príslušnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Falošná klasifikácia Ukrajincov


Ruské právo definuje utečenca ako osobu, „ktorá sa nachádza mimo krajiny svojej štátnej príslušnosti alebo obvyklého pobytu“. Ruské okupačné úrady tak falošne klasifikujú všetkých Ukrajincov vstupujúcich na okupované územia v Záporožskej oblasti ako utečencov utekajúcich pred prenasledovaním na Ukrajine.

Nariadenie okupantov tiež de facto identifikuje Ukrajinu ako samostatnú krajinu, do ktorej nepatrí Záporožská oblasť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Okupanti nepriamo vyhlásili nezávislosť Záporožskej oblasti, falošne označili Ukrajincov ako dočasných žiadateľov o azyl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.