Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

USA poslali Ukrajine 1,1 milióna zhabaných iránskych nábojov, ktoré mali pôvodne skončiť v Jemene

 Webnoviny   4. október 2023  128  
USA poslali Ukrajine 1,1 milióna zhabaných iránskych nábojov, ktoré mali pôvodne skončiť v Jemene

4.10.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty previezli na Ukrajinu skonfiškovaných 1,1 milióna nábojov do ručných zbraní, ktoré pochádzajú z Iránu. Informovalo o tom v stredu americké velenie.

Washington poslal Kyjivu muníciu v čase, keď pokračujúca americká finančná podpora Ukrajiny zostáva otázna.

Štandardný náboj do kalašnikova


Zhabané strelivo o veľkosti 7,62 milimetra je štandardný náboj pre útočné pušky kalašnikov zo sovietskej éry a mnohé podobné zbrane.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajina ako bývalá sovietska republika sa v rámci mnohých svojich jednotiek naďalej spolieha na samopaly kalašnikov.

Strelivo pre Húsíov


Američania skonfiškovali uvedené množstvo nábojov v decembri minulého roka z plachetnice „bez štátnej príslušnosti“, ktorú iránske Revolučné gardy používali na podporu povstaleckej skupiny Húsíov v občianskej vojne v Jemene.

Zbrojné embargo Organizácie Spojených národov (OSN) od roku 2014 zakazuje dodávky zbraní Húsíom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - USA poslali Ukrajine 1,1 milióna zhabaných iránskych nábojov, ktoré mali pôvodne skončiť v Jemene © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.