Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov

 Webnoviny  11. október 2023  71  
USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov

11.10.2023 (SITA.sk) - Americký minister obrany Lloyd Austin ohlásil ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 200 miliónov dolárov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInformuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorá cituje z príhovoru Austina na otvorení 16. stretnutia Kontaktnej skupiny pre ukrajinskú obranu, známej ako ramsteinský formát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Pomoc zahŕňa muníciu pre systémy protivzdušnej obrany, delostreleckú a raketovú muníciu, vysoko presnú leteckú muníciu, protitankové zbrane a vybavenie na boj proti ruským dronom, dodal Austin.

Viac k témam: Americký minister obrany, balík pomoci Ukrajine, Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 200 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.