Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS

 Webnoviny   9. december 2022  84  
USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS

9.12.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za 275 miliónov dolárov. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaných amerických predstaviteľov. Balík obsahuje 80-tisíc kusov munície pre húfnice a bližšie nešpecifikovaný počet kusov munície pre salvové raketomety HIMARS.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tiež zahŕňa systémy na boj proti dronom, protivzdušnú obranu, vozidlá Humvee, generátory a ďalšie bojové vybavenie. Očakáva sa, že vláda oznámi balík pomoci Ukrajine, ktorý možno čerpať zo zásob Pentagonu, v piatok.

Od začiatku vojny na Ukrajine jej USA, vrátane najnovšieho balíka, dali zbrane a ďalšie vybavenie za viac ako 19,3 miliardy dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, raketomety HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, armáde nabalili muníciu pre húfnice aj raketomety HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.