Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video)

 Webnoviny   9. december 2022  37
Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video)

9.12.2022 (Webnoviny.sk) - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si vo štvrtok 8.decembra prevzal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského významné ocenenie Rád Jaroslava Múdreho druhého stupňa.

Náročné rozhodnutia


Ukrajinský prezident týmto vzdal hold predstaviteľom iných štátov za služby, ktoré poskytovali Ukrajine a na znak toho, že si tieto krajiny váži. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSom nesmierne poctený a úprimne si vážim ocenenie prezidenta Ukrajiny Zelenského, ktoré mi odovzdal v Kyjeve. Rád Jaroslava Múdreho mi bude navždy pripomínať všetky náročné rozhodnutia, ktoré sú doma politicky zneužívané, no na Ukrajine zachraňujú životy,” povedal šéf rezortu obrany.

Úprimné odhodlanie


Ocenenie mu bude podľa vlastných slov pripomínať všetkých vojakov a civilov, ktorí stoja za bezpečnou prepravou životne dôležitého materiálu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Budem v ňom vždy vidieť vďaku Ukrajincov, s ktorými som sa mohol osobne stretnúť a vyjadriť našu solidaritu. A bude mi hovoriť, že úprimné odhodlanie, viera a spoločný záujem s dobrým úmyslom sú silnejšie než akékoľvek koncentrované zlo,” dodal Naď.

Minister obrany absolvoval cestu na Ukrajinu spolu s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislavom Káčerom a ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Minister obrany SR, Ocenenie Rád Jaroslava Múdreho, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.